O BETONU

 

Beton se tváří jako moderní materiál, ale jeho historie je hlubší. Už egyptští, féničtí, řečtí a římští stavitelé používali hmotu, která svým charakterem odpovídá dnešnímu betonu. Počátky moderního betonu jsou spojené s technologií výroby hydraulických pojiv, zejména cementu. Od Všeobecné světové výstavy v Paříži v roce 1900 se beton používá jako jeden ze základních konstrukčních materiálů.

Beton je originální ve své jednoduchosti a osobitý ve své neopakovatelné struktuře. Co kus to beton, ze stejné formy se nikdy nevyloupne dokonalá kopie.

 

Betonové směsi, které používáme, zaručují požadované vlastnosti betonu, odolnost a pevnost. Finální úpravu provádíme barvami a laky s atestací pro styk s potravinami, dětskými hračkami a s pitnou vodou nebo používáme barvy akrylové. Pro vnitřní probarvení výrobků  nám slouží pigmenty určené pro beton. Do váz a květináčů aplikujeme ještě hydroizolační vrstvu, aby se zabránilo protékání.

 

Naše betony nejsou primárně určeny jako pomůcky k vaření ani na dlouhodobé skladování potravin. Výrobky, prosím, nedávejte do myčky a při případném znečištění otřete vlhkým hadříkem nebo houbičkou. Proti poškrábání nábytku dodáváme ke každému výrobku ochranné samolepky. I když se jedná o beton, výrobky nejsou nerozbitné. Fotografie produktů se mohou lehce lišit.

V případě, že toužíte po betonovém výtvoru, který na našem eshopu nenajdete, je možné spojit se s námi na adrese info@vbetonu.cz a pokusíme se společně najít řešení a Vaše přání zhmotnit...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu